Leden 2010

Stmívání – Nový měsíc | New Moon

31. ledna 2010 v 19:47 | ivo |  Twillight
Stmívání - Nový měsíc | New Moon

Po obrovském úspěchu první zfilmované části čtyřdílné ságy se na promítací plátna kin chystá pokračování. První díl nesoucí název Stmívání (Twilight) dosáhl neuvěřitelně vysoké tržby - 382 miliónů amerických dolarů - a těší se obrovskému počtu fanoušků. Úspěch filmu byl téměř jistý ještě před premiérou, jeho knižní předloha patří v současnosti mezi nejprodávanější tituly na světě. Ústředním tématem ságy Stmívání (Twilight) je neobvyklá dvojice zamilovaných - člověk (Bella) a upír (Edward). V řešení nevšedních problémů Belly a Edwarda pokračuje i druhý film ságy Stmívání s názvem Nový měsíc (New Moon). Oba zjišťují, že taková "mezirasová" láska není nic snadného a jsou s ní spojeny nemalé obtíže. Do příběhu opět vstupuje indián Jacob, tentokrát v jedné z klíčových rolí. Bella v něm nachází duševní oporu v době, kdy ji Edward není nablízku. Jak dopadne tvrdá zkouška zpočátku tak dokonalého románku?

Charakteristika vlkodlaků

31. ledna 2010 v 19:14 | ivo |  Vlkodlaci

Charakteristika vlkodlaků

Vlkodlak je člověk který se za každého úplňku změní v divoké stvoření podobné napůl člověku a napůl vlku.Vlkodlak o úplňku zapomíná kým je zabil by i svého nejlepšího přítele. Jediní komu neublíží jsou zvířata. Reaguje jen na volání svého vlastního druhu což je hrůzostrašné vytí. Po celém těle mají hustou huňatou srst jenom na čenichu je kratší. Vlk z něj vyzařuje vzhledem a divokostí a touhou po svobodě, po člověku má chuť zabíjet a taky chytrost. Jeden veliký rozdíl mezi vlkem a vlkodlakem, vlk zabíjí když MUSÍ vlkodlak zabíjí když CHCE a tím se podobá člověku, zabíjí ze zábavy ne z užitku.

Jsou asi 1,70m vysocí a většinou se pohybují vzpřímeně ale když běží tak běží po čtyřech i když víc než běh to jsou dlouhé skoky. Vlkodlaci mají přední tlapy s dlouhými drápy. Jimy kořist omráčí, pak ji prokousnou hrdlo. Když někdo někdy vlkodlakovi uteče a vlkodlak ho kousne provází ho stejné "prokletí". Možností jak se stát vlkodlakem je několik. Pokousání vlkodlakem je nejčastější příčinou stáním se vlkodlakem, pak vás může pokousat i vlk a začnete se přeměňovat a poslední možnost je že se vlkodlakovi narodíte.Změna z člověka na vlkodlaka je velice bolestivý proces a nedá se zastavit. Většinou jako první se zmnění oči na žlutou barvu a narostou tesáky..Potom se začne protahovat čumák, člověk se začne hrbit a začne mu růst srst. Přední končetiny se prodlouží,prodlouží se prsty a celá dlaň se zvětší. narostou dlouhé drápy, zadní končetiny se zkrátí a ze sílí.

Vlkodlak je velmi nebezpečný, mají velmi dobrý čich a zrak. Vyhýbejte se opuštěným místům.Vlkodlak se nemusí přeměnit jen za úplňku ale kdykoli kdy přeteče jeho práh zlosti.

Jak je zabít?

Nejjistější způsob jsou stříbrné kulky. Někdo si myslí, že to nemusí být nutně kulky, postačil by třeba kříž (Samozřejmně nesmysl,lidi si to pletou s upíry). Dalším způsobem, jak je alespoň zahnat, by měla být posvěcená voda. Tento způsob je ale značně nejistý, stejně jako ty následující. Kus železa - kouzelníci i vlkodlaci jsou údajně tímto způsobem snadno zranitelní. Dále sůl přidaná do jídla - pro vlkodlaka by měla být osudovou

Duchové

31. ledna 2010 v 16:16 | gaba
Máte strach ze světa duchů? Je tato obava oprávněná

Fenomén duchové se stal úzce svázaný s pudem strachu, který přetrvává, a kdyby jste se zeptali, většina lidí by připustila, že samozřejmě by byli vystrašeni, kdyby se setkali s nějakým přízrakem. Skoro všichni sezónní badatelé duchů znají to nadšení, že jako vystrašení zajíci utíkají, když vidí, nebo dokonce slyší něco neočekávaného.
Proč? Zaslouží si skutečně duchové pověst bytostí škodící lidem?
Jestli-že se procházíte neozbrojení v husté, tropické džungli, která, jak víte, je obydlena tygry a velkými hady, byli byste bezpochyby strnulí. Ohrožení vašeho života a blahobytu by bylo skutečné a váš strach oprávněný. Tygři a hadi mohou a také zabíjejí.
Nyní si představte sami sebe v noci v domě, který má pověst o bytostech lovící lidi. Většina lidí by skutečně zažila stejný pocit strachu. Podle většiny instancí ohledně tohoto stavu, strach není oprávněný. Duchové, obklopujíc nás, jsou neškodní. Skutečnost o chování duchů, jako důkazy mnoha tisíců badatelů a případných studií, prováděné experty z oblasti paranormálních věd, popírají dosavadní teorie a jsou průlomové a vcelku obávané.

Denní a noční přízraky

31. ledna 2010 v 16:05 | ivo
Denní a noční přízraky

Denní a noční přízraky jsou imaginativní fotografickou sondou do mých raných dětských vzpomínek (z dob, kdy jsem věřila, že slunce je zvířetem, houba masem, že ve tmě se pohybují divné bytosti a že je schopná létat, nebo vysedět z kamene trpaslíka.)Ale tento inspirační zdroj by nebyl úplný, kdyby nebyl doplněný o pozdější četbu mytických příběhů, hororových pohádek a teoretickou znalost psychopatologií spojených s halucinačními stavy.
Fotografie Nočních přízraků znázorňují situace a činnosti, které nejsou běžné v zachycené noční hodině, ani neodpovídají fyzickému stáří jejich protagonistů. Jsou jakoby zmrazené v čase, v momentě překvapení, podobně jako když reflektory auta osvítí přes vozovku přebíhající zvěř a po oboustranném překvapení zůstane jen vzpomínka - vjem, jehož skutečnost se dá zpochybnit a nahradit možnou iluzorností mikrospánku, či považovat za výplod fantazie. V Denních přízracích otázku po reálnosti daného výjevu navíc rozostřuje fakt, že se vše neodehrává jaksi "přímo", ale na ploše dopravních pouličních zrcadel, které sice skutečné jsou a měly by skutečnost tudíž odrážet, ale zrcadlící se události poukazují spíše na realitu snu, bludu, či dětské imaginace. Zneklidňující je snad i jakási existenciální osamělost "přízračných jedinců". Ti se své podivné činnosti věnují příliš samozřejmě. Jsou plně zaujati sami sebou ve své simultánní realitě, dokud si do ní ovšem nezasvítíme šajnící baterkou a jako divák vyplašené přízraky na okamžik neprolneme s realitou naší.
Fotografický soubor zahrnuje 16 fotografií, čili sedm dvojic "přízraků" zachycených v noci a toho samého "přízraku" za dne viditelného pouze ve skleněné ploše zrcadel. Tisky jsou formátu 100 x 100 cm zhotovené vysoce kvalitní technologií lambdaprintu s adjustací na forexu a čirém perspexu.
Popsaný projekt přesahuje hranice fotografie do sféry psychologie, konkrétně vizuálně mapuje potenciální tendence dětského magického uvažování a percepce okolí v závislosti na daném momentu v plynutí času.

ivo 31.1 2010

31. ledna 2010 v 15:52 | ivo |  Deníček
Dnes jsem vstal a musel se učit pak jsem jel do Plumlova se projít,pak hrál na kytaru.A hral na PC WOW.A pak zas učit potom jsem se díval na televizi.A šel spat ve 22:30.

Evča,Jeňa 31.1.2010

31. ledna 2010 v 15:44 | Evča, Jeňa |  Deníček
EVČA
Ráno jsem jela hrát turnaj do Šternberka/mého rodního města) za družstvo PVK Prostějov vyhráli jsem nede všemi (OP Prostějov, Olomouc, Šternberk) ted jsem konečně přijela dala jsem si polívku a budu jíst čínu.JEŃA

Šel jsem na basket ale nehráli, potom jsme se zastavily na zimním stadionu tam hráli hokej potom na Chorázce na florbalu (potkali jsme Ivu) ted jsem doma. Hrál jsem stolní hokej

Toje asi tak vše pak napíšem co dál.Možná až zítra dnes se musim (Evča) ještě učit.

Kdyžtak napište Ivo nebo Gábi

gaba 31.1.2010

31. ledna 2010 v 15:23 | gaba |  Deníček
Dnes jsem byla na prehrade.Pak jsem byla na blogu.pak jsem hrála na kytaru.Pak prijela babička.A budu večeřet.Budu se divat na televizy.

1. setkání založení blogu 3 články

30. ledna 2010 v 17:58 | my4 |  O nás 4
30.1.2010 u Ka..... (u 2 upírů)

založení blogu atd................

Trailer Stmívání,Nový měsíc

30. ledna 2010 v 17:56 | my4 |  Twillight

StmíváníNew Moon


Jak se staneš upírem!

30. ledna 2010 v 17:43 | my4 |  Upíři
Upírem se stane člověk pouze živý tím, že ho kousne jiný upír. Přeměna pak trvá tři dny. Je jen málo povedených přemeň, protože mnohy upír nedokáže přestat sát. Spousty upírů nechce přeměňovat lidi pokud to není nezbytně nutné, nechtějí jim brát jejich duši.

Pověry:

U všech Slovanů se jednalo o duši nějakým způsobem nečistého zemřelého (sebevraha, nepokřtěného dítěte, kriminálníka) či vůbec osoby nějak vylučující se ze společnosti či lidí skonavších nepřirozenou smrtí. Dále se upírem mohla stát osoba narozená v určitou dobu (např. o Vánocích) nebo osoba pohřbená bez obřadů nebo pokud byly obřady provedeny špatně. V Srbsku se upírem mohl stát i živý člověk.

Začátek

30. ledna 2010 v 17:31 | my4 |  O nás 4
Do nedávna jsme byli normální lidi ale ted víme že jsme upíři. Bylo to takhle. Jednou když jsme byli u naší babičky v Plumlově (to není reklama) tak jsme se šli podívat na Plumlovský zámek (to není reklama) a sešli jsme dolů do podzemí a tam se to sehrálo. Uviděli jsme cosi divného nejde to popsat bylo to hrůznééé. Po té nás ta věc zajala svými pomocníky a řekly že ted se stanete jednimy z nás. Pak nás kousl. A bylo to. Probudily jsme se před zámkem a šli zpět k babičce a o tom co se nám ted děje budeme dávat sem na blog. O informace pište do komentářů.
PS:Věřte tomu je to pravda!!!!